31 Ocak 2019 Perşembe 20:16

Bir süre önce MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı açıklama ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı olduğunu açıkladı. Usta, vatandaşlara 3 Şubat Pazar günü saat 14:30’da Tütün İskelesi'nde buluşma çağrısında bulundu.

KISIR SİYASETTEN UZAK DURDUM

Milletvekili olarak görev yaptığı 4 yıllık süreçte parti ayrımı gözetmeksizin çalıştığını ifade eden Usta, "4 yıl önce, sizlerin teveccühüyle Samsun milletvekili olarak, memleketimize ve milletimize hizmet etmeye başladım. Bu süre boyunca, parti ayrımı yapmaksızın, herkesin vekili olmaya çalıştım. Milletimizin mağduriyetlerini, Samsunumuzun ve ülkemizin sorunlarını her platformda gündeme getirdim, çözüm önerilerini sundum. Her zaman sizlerin menfaatini, siyasi ikbalime tercih ettim. Her zaman doğru bildiklerimi savundum.  Bunun bedelini de ödedim. Kısır siyasi çekişmelerden uzak durdum" dedi.


 

31 MART DÖNÜM NOKTASI

31 Mart seçimlerinin Samsun'un kaderini değiştirecek bir dönüm noktası olduğunu dile getiren Usta, "Yerel seçimleri, Samsunumuzun makus talihini değiştirecek bir fırsat olarak görüyorum. İsterim ki, 31 Mart 2019 tarihinde kurulacak er meydanında, Samsun’un evlatları, Samsun’a hizmet için kıyasıya yarışsın. İstedim ki, bu adaylar hak, hukuk, adalet ve liyakat gözetilerek seçilsin. İstedim ki, Samsun halkının görüşlerine değer verilsin, Samsun’un sesine kulak verilsin.  Samsunluya istemediği adaylar dayatılmasın. Bu isteklerimi dile getirirken, başıma neler gelir, bu işten zarar eder miyim demedim. Kendi konforumu düşünmedim. Siz de eşine az rastlanır bir kadirşinaslıkla bana sahip çıktınız, destek oldunuz" ifadelerine yer verdi.

İKBAL UĞRUNA TAVRIMI DEĞİŞTİRMEDİM

Usta, birçok partiden büyükşehir belediye başkan adaylığı için teklif geldiğini dile getirerek, "Bu teklifleri bir hesaplaşma veya intikam alma aracı olarak görmedim. İkbal uğruna siyasi duruşumu ve tavrımı değiştirmedim.Fırsatçılık yapmak, makam-mevki kovalamak benim hamurumda olan şeyler değildir. Bu nedenle geçtiğimiz cuma günü, herhangi bir siyasi partiden büyükşehir belediye başkanlığı için aday olmayacağımı ilan ettim. O günden bugüne, sizlerden sayısız kez mesaj aldım, telefon aldım. 'Samsun için ümitlenmiştik, hevesimiz kursağımızda kaldı' diyenler oldu. Ümidiniz kırılmasın. Işıldayan gözleriniz sönmesin. Hevesiniz kursağınızda kalmasın. Samsun’un refahı için mücadeleye devam edeceğim. İnançla örülmüş doğruluk yolunda yılmadan ilerlerken, bana inanmış yürekleri, umutla bakan gözleri, masum ve tertemiz niyetleri nasıl yalnız bırakabilirim?" dedi.

SAMSUN KAVGA İSTEMİYOR

Samsun'un siyasi polemiklerle vakit kaybetmek istemediğini belirten Usta, "Samsun, laf üretenden bıkmış, icraat bekliyor, hizmet bekliyor. Verimli ovalarına, stratejik konumuna, hava, deniz, kara ve demiryolu ulaşım imkanlarına, güçlü beşerî sermayesine rağmen Samsun sürekli geri gidiyor. Samsunlular; herkesi kucaklayan, üreten, üretene köstek değil destek olan bir başkan, bir yönetim görmek istiyor. Maalesef Samsun sahipsiz. Yaklaşık 4 yıllık milletvekilliğimde Samsun’a sahip çıkmaya çalıştım. Bütün çabalarıma rağmen Samsun’da hiçbir siyasiden destek göremedim. Bugün Samsun olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Nüfusumuza göre ekonomimiz maalesef ülkemizin diğer illerine göre geri kalmış durumda. Samsun’u ileriye taşıyabilmek, gelişen teknoloji ve değişime ayak uydurabilmek için ciddi kararlar almak zorundayız" diye konuştu.

"KUL HAKKI YEDİRTMEM"

Usta, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Projelerimizle sadece Samsun’a değil, bütün Türkiye’ye katkı sağlayacağız. Dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri izleyen, etkilerini ve dinamiklerini doğru belirleyen bir şehir olacağız.  Gelecekteki karmaşık sorunları çözebilecek, vizyon sahibi gençler yetiştireceğiz.  Bu amaç doğrultusunda ilerlerken, herkese eşit imkanlar sunacağız, adil ve şeffaf bir şekilde Samsun’u birlikte yöneteceğiz ve birlikte büyüteceğiz. Diyorum ki, ben memleketime, siz değerli hemşerilerime, sırtımı dönmem. Sorumluluktan kaçmam!  Dayatmaya boğun eğmem!  Ranta, yolsuzluğa, fırsatçılığa geçit vermem. Kul hakkı yemem, yedirttirmem!  Benim arkamdaki tek güç sizlersiniz.  Değerli kardeşlerim, buraya çok dikkat edelim: Bu süreçte tarafıma türlü iftiralar atılabilir, benim saygınlığımı ve itibarımı zedelemek için kumpaslar kurulabilir.  “Usta aday olursa, şu olur, bu olur, onun işine gelir bunun işine gelmez yorumlarına” kulak asmayın!   Nefis için değil nefes için yola revan oluyoruz. Bu yol, kadim medeniyetimizin yoludur!  Bu yol, milletimizin yoludur!  Biz milletin yoluna taş koyanlardan değil, baş koyanlardan olacağız.  Bu yolda, tüm gücümüzle, Samsun’un her köşesinde, her karış toprağında huzur olsun, refah olsun, güzellik olsun diye çalışacağız.  Yılmadan, yorulmadan, durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Projelerimizi size bir bir anlatacağız. Kimsenin şüphesi olmasın; kazanacağız. Büyük zaferler başarıya inananlar tarafından kazanılmıştır. 31 Mart 2019 tarihindeki er meydanında Samsun’un vicdanı galip gelecek! Sandıktan “Samsun” çıkacak!  

SAMSUN İÇİN VARIM

Diyorum ki, Samsun için “Varım”.  Diyorum ki, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına Bağımsız olarak adayım! Toplumun bütün kesimlerini, bütün siyasi partileri kucaklayacağım.  Bu bir hizmet yarışıdır. Siyasi partiler arası bir rekabet değildir. Bu bir gönüllüler hareketi olacaktır. Çelme takmaya çalışacaklar, sendeletmeye çalışacaklar, sinirlerimizi test etmeye çalışacaklar. Yılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz, hak için adalet için mücadelemizi sürdüreceğiz. Değerli hemşerilerim,  Desteklerinize ihtiyacım var. Dualarınıza ihtiyacım var.  Neden bir partiden aday olmuyorsun?  Öylesi daha kolay olmaz mıydı? diyebilirsiniz. Bağımsız aday olmanın zorluklarını biliyorum. Bu çıkışımızı anlamlandıramayan dostlarımızın gönlü ferah olsun. Zaman ilerledikçe haklılığımıza kanaat getireceklerdir. Ne yazık ki, bugünkü kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı siyaset, seçmenlerin sağlıklı karar vermesine engel oluyor. Oysa sorunların gerçek nedenlerini görmeli ve çözüme odaklanmalıyız. Bu seçim belediye başkanlığı seçimi.. Biz Samsunlular olarak birlikte karar vermeli, birlikte hareket etmeliyiz. Samsun’un problemlerini çözecek birikime ve karaktere sahip birini seçmeliyiz. Sorun üretecek veya her şeye rant olarak bakacak birini değil, bu şehri değerleriyle ve tarihi kimliğiyle yaşatacak birini seçmeliyiz. Bu seçim herhangi bir siyasi partinin zaferiyle değil, Samsunluların zaferiyle sonuçlanması gereken bir seçimdir.  Bu seçim aynı zamanda Samsun’un Türkiye’ye mesajı olacaktır.  Bir demokrasi dersi olacaktır. Bu seçimde, seçimlerin atamalarla değil halkın iradesiyle yapıldığını göstereceğiz.  Taahhütlerine bağlı kalan, ilkeleriyle hareket eden, sözünün arkasında duran siyasetçiye halkın nasıl sahip çıktığını hep birlikte göreceğiz. Bütün bu nedenlerle; tekraren ifade ediyorum ki, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak adayım. Değerli dostlarım  3 Şubat Pazar günü saat 14:30’da Samsun’da, Tütün İskelesinde görüşmek, kucaklaşmak dileğiyle, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.  Sağ olun var olun Aziz Milletim"

Anahtar Kelimeler:
Erhan UstaSamsun
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.