17 Kasım 2019 Pazar 17:53
Koray Aydın son araştırmanın sonuçlarını açıkladı: Yüzde 20'lik bir kitle...

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partisinin başlattığı yeni üye kayıt kampanyası çerçevesinde teşkilatların düzenlediği programlara katılmaya devam ediyor. Dün Aydın'da bin beş yüze yakın yeni ismin İYİ Parti'ye katıldığı programda konuşan Koray Aydın bugün de İzmir'de partililerle bir araya geldi.

İZMİR'DE YOĞUN KATILIMLI, COŞKULU PROGRAM

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği yeni üye kayıt kampanyası programına İYİ Parti İzmir milletvekilleri Musavat Dervişoğlu (Grup başkanvekili) ve Aytun Çıray (Milli Güvenlik Politikaları Başkanı) ile birlikte katılan Koray Aydın, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İl, ilçe yöneticileri, GİK üyeleri ve belediye başkanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaşın da katılımıyla gerçekleşen toplantıda coşku yüksekti.

"VATANDAŞ ÇARE OLARAK İYİ PARTİ'Yİ GÖRÜYOR"

İYİ Parti’nin Meclis’te grup olarak temsil edilen bir parti olmasının Türk siyasetinin seyrini değiştirdiğini, AK Parti’nin TBMM’deki mutlak çoğunluğuna son verdiğini belirten Aydın, “Korkmayan, halkın sözcülüğünü yapan, sözünü söylerken de asla geri adım atmayan bir muhalefet anlayışı ile İYİ Parti toplumun umudu haline gelmiş ve vatandaşın çare aradığı adres olmuştur” dedi.

"YÜZDE 20'LİK KİTLENİN TERCİHİ İYİ PARTİ"

Yapılan son araştırmanın sonuçlarına da değinen Aydın, yüzde 20'lik bir kitlenin arayış içerisind eolduğunu ve İYİ Parti'yi alternatif olarak gördüklerini kaydederek şöyle konuştu:

 "Türkiye’de yüzde 20’lik bir kitle başta AK Parti olmak üzere diğer partilerden kopmuş ve bir arayış içerinse girmiş durumda. Araştırmalara göre bu insanların alternatif parti olarak gördüğü parti İYİ Parti’dir. Bu araştırmalar göstermiştir ki vatandaşın yüzü İYİ Parti’ye dönmüştür. Bu araştırma sonuçlarına göre yeni bir hamle başlattık ve Sayın Genel Başkanımızın İstanbul’da başlattığı yeni üye kayıt kampanyasını Türkiye geneline yaydık. Arayış içerisinde olan bu yüzde 20’lik kitleyi partimize kazandırmak gayretindeyiz. Çalışmamız sadece bu insanları partimize üye yapmak üzerine kurulu değil. Bu insanları ilk önce partimize kazandıracağız ve aynı zamanda onların İYİ Parti için oy isteyen insanlar olmasına gayret göstereceğiz. Yeni üye kaydı seferberliğimizin amacı İYİ Parti’yi Türkiye’de birinci parti yapmaktır. Bu amacımızı ulaşmak için üye kayıt çalışmamızı içselleştirmeli ve vazife haline getirmeliyiz. Etrafımızda ne kadar insan varsa, okul,  asker, işi gün arkadaşı kim varsa partimize kazandırmak için çaba göstermeliyiz. Çabamızı görenler ‘bunlar bu işi kafayı koymuşlar, iktidar olmayı kararlaştırmışlar’ demeliler. Ve görüyorum ki iyi gidiyoruz. 45 gündür il il geziyorum, Türkiye’nin her yerinde bir ayağa kalkış var. Salonlara sığmıyoruz. 5. Dönem vekilliğimi yapıyorum. Hiçbir dönemimde seçim sonrası böyle bir hareketlilik görmedim. Bu hareketliliği, zindeliği sağlayan biziz."

"MAHALLİ İDARELERDE KAZANDIRAN BİZİM PLANIMIZ OLDU"

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti'nin büyükşehir belediyelerini kazanmaya dönük planının tuttuğunu belirten Aydın, “17 yıllık AK Parti döneminde, muhalefet tüm seçimlerde yenilgiyi kabul etmiş. Seçim günü ortaya çıkan, oyun kurmayan, gelecek öngörüsü olmayan muhalefet partileri vardı. İşte İYİ Parti bu şartları görerek iktidarın gücünün, mahalli idarelerdeki gücünden kaynaklandığının farkında olarak 31 Mart yerel seçimlerinde geleceği öngören bir plan yaptı. Büyükşehir seçimlerine yönelen ve iktidara kaybettiren planın lideri de genel başkanımız Meral Akşener’dir. Onun öngörüsüyle hazırlanan yerel seçim planını Kılıçdaroğlu’na , genel başkanımızın görevlendirmesiyle ben takdim ettim. Ve seçimlerde de sizlerin desteği ve ferasetiyle bu planımız hayat buldu ve iktidarın en önemli güç kaynağı olan mahalli idarelerde büyük değişim yaşandı. AK Parti yaşadığı bu kayıplarla bir vacağı kopmuş, topal ördek gibidir. 31 Mart’ta toplumdaki korku eşiğinin aşılmasını sağlayan, iktidara ‘yeter artık, çek git’ diyen de sahada çalışan İYİ Partililer olmuştur” dedi.

"SİYASETİN KILCAL DAMARLARINA, MAHALLELERE GİRECEĞİZ"

Mahallelerde teşkilatlanmaya gittiklerini belirten Aydın, mahallelerin siyasetteki önemine "kılcal damarlar" benzetmesiyle dikkat çekerek, "Her il ve ilçe başkanlığımız mahalle teşkilatlarının kurulmasını sağlayacak. Çünkü mahalleler siyasetin kılcal damarları. Buralara girdiğimiz zaman hedefimize, birinci parti olma gayemize ulaşabiliriz. Yeni teşkilatlanma modelimizin nasıl olacağı, mahallelere kadar nasıl ineceğimizi il ve ilçe teşkilatlarımızla yapacağımız istişarelerde ortaya koyacağız." dedi.

"AKŞENER 'KORKMUYORUM' DEDİ, HER ŞEY DEĞİŞTİ"

Türkiye'deki korku eşiğinin Akşener'in hapis tehdidine boyun eğmeyen meydan okumasıyla aşıldığını söyleyen Koray Aydın, "AK Parti dönemi Türkiye’de kapandı. Bu dönemi kapatann da İYİ Parti’dir. Dik duran, boyun eğmeyen İYİ Parti ve onun lideri Akşener Türkiye’deki korku eşiğinin kırılmasını sağlamıştır. Aslına bakarsanız bu eşiğin aşıldığı milat ülkenin cumhurbaşkanı tarafından hapse atılmakla tehdit edilen Meral Akşener’in, elinde bavuluyla kürsüye çıkıp, ‘senden korkmuyorum, al hadi hapse at’ diyerek meydan okuduğu gündür." dedi.

"BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ"

Yürüttükleri çalışmaların, teşkilatların gayretlerinin sonuç vereceğine inandığı söyleyen Aydın, "Çalışmalarımız sonuç verecek, Cenab-ı Allah bize ülkede birinci parti olmayı ve iktidarı AK Parti’den almayı nasip edecek. Bir devrin kapandığına insanlar inanırsa, tutunacak bir dal, bir ışık arar. Umut kapısı olarak tutunacak bir yer var mı diye bakar. Herkesin tembellik yaptığı bir dönemde, bizim sahada olmamız, çalışmamız vatandaşların aradığı ışık olacak, İYİ Parti’nin güneşi milletimize aradığı umut olacak. Seferberlik halinde seçimlere kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

93 YAŞINDA İYİ PARTİLİ OLDU

Programın en renkli anı ise 93 yaşındaki Şerife Korba'nın partiye üye olması ve parti rozetinin takıldığı an oldu. Parti rüzetini Koray Aydın'ın taktığı Şerife Korba'ya İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ve partililer özel ilgi gösterdi. Aydın, Korba'ya rozetini taktıktan sonra elini öptü:

AYTUN ÇIRAY: EKONOMİK SORUNLAR DA  MİLLİ GÜVENLİK SORUNUDUR

Programda konuşan İYİ Parti Milli güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray da Türkiye’de her şeyin bir milli güvenlik sorunu haline geldiğini belirterek, ekonomi üzerinden AK Parti iktidarını eleştirdi:

“Genç işsizlik yüzde 27, genel işsizlik yüzde 20’lerde büyük krizde bile işsizlik yüzde 9’u geçmedi. Bu milli güvenlik yaratacak sorunlardan biridir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’ye giderken ABD Başkanı Trump onun şahsında hepimize hakaret etti. Bu yüzü de Türkiye’nin ölçüsüz borçlanmasından aldı. Biz kendisine gitmemesi gerektiğini söyledik. Çünkü siz oraya gitmeden önce pazarlık gücünüzü elinizden aldılar. Başkan oval ofisinde bir grup senatörle adeta hesap sordu. Bu iktidar döneminde vatandaşların bankalara olan borcu arttı. Vatandaşımız bankalara 422 milyar lira sadece faiz ödedi. Şu anda 28 milyon icra dosyası var. Üreten Türkiye’den tüketen Türkiye’ye döndük. 63 milyar dolarlık özelleştirme yapıldı. AK Parti iktidarında Türkiye 152 milyar dolar dışarıya faiz ödendi. IMF Borcu kapattık dediler ama özel sektörden borçlanıyorlar. Bir kaç tane müteahhit var onlar dışarıdan para alıyor. Onlar üzerinden borçlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için ‘Türkiye’yi iflas ettirecekler. İskandinav ülkeleri bu yüzden battı’ dedi. ancak İskandinav ülkelerinde kişi başına düşen gelir 55 bin dolar ile 70 bin dolar üzerinde. Türkiye’de ise kişi başına düşen milli gelir 10 bin dolardan 8 bin dolar indi. Kalkınmakta olan ülkelerden geri kalmış ülkelerinde çevirdiler. Ancak saray ve çevresi İskandinav ülkesi gibi” dedi.

“Şehir hastaneleri yönetilemez”

AK Parti iktidarının Türk milletine doğruları söylemediğini iddia eden Çıray, Şehir Hastaneleri konusunda ise yönetilemez, ulaşılamaz olduğunu söyledi. AK Partinin Türkiye’yi yönetemez hale geldiğini aktaran Aytun Çıray, şöyle konuştu: “Sağlık Bakanı ‘Şehir hastaneleri zarar edince biz devlet bütçesinden yapmaya karar verdik’ dedi. Şehir Hastanelerini 10 milyar dolara mal olması gerekirken 30 milyar dolara mal etmiş oldular. Bu 20 milyar zararını kimse sormayacak mı? Yeri ve zamanı geldiğinde biz bu zararı soracağız. Şehir hastanelerini batılı devletler denemiş ancak zarar olduğu için vazgeçmişler. Şimdi İzmir’e de bir tane yapılıyor. Bu hastane bitince Yeşilyurt, Karşıyaka, Alsancak hastanelerini kapatacaklar. Şehir Hastanesine acil bir vakayı götürürken hasta yolda hayatını kaybeder. O hastaneler, ulaşılmaz hastaneler. O kadar büyükler ki yönetemeyecek bir hastane. İyi parti iktidarında her yere dağılmış kolay ulaşılabilir 200-400 yataklı hastaneler üreteceğiz. En çok güvendikleri sağlık politikaları da iflas etti.”

DERVİŞOĞLU'NDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Türkiye’nin hiçbir derdinin çözüme ulaşmadığını aktaran Musavvat Dervişoğlu ise, Türk ekonomisini balona benzeterek, “Türkiye ekonomisini uçuracağız dediler. Şu anda dünyanın en büyük 19’uncu ekonomisi. Ama istatistikleri bakınca 20 ekonomisine düşeceğiz gibi gözüküyor. 60 yıl önce dünya ekonomileri arasında 20’nci sıradaydık. 60 yıl sonra yine 20’nci sırada olacaksa bugün iktidarda olanların bir arpa yol almadığını göreceğiz. Üreten bir ülkeydik. Tüketen bir ülke olduk.

CHP ile yaptıkları Millet İttifakı ile tek parti gibi bir çalışma yaptıklarını dile getiren Dervişoğlu, Ankara, İstanbul, Adana gibi kentleri kazandıklarını söyledi. İzmir’de de bu işbirliği en iyi şekilde yaptıklarını vurgulayan Musavvat Dervişoğlu, isim vermeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na uyarılarda bulunarak şöyle konuştu: “Onlar bizim belediye başkanlarımız gibi kendilerini ilgilendiren konularda konuşsun. Kimi eyalet başkanı gibi kimi cumhurbaşkanı gibi konuşuyor. İfadeleri millet ittifakının ruhuna zarar veriyor. Onlar da kendilerine çeki düzen versinler. Kıbrısla ilgili laf dile düştüğü gibi sarf edilmez. Biz belediye başkanlarımızdan hizmet ve istihdam istiyoruz. 24 saat yaşanabilir şehir istiyoruz. Tarımın canlandırılması için hamleler istiyoruz. Bir sanayi kenti olan İzmir’de sanayicilerimizin sorunlarının giderilmesini istiyoruz. Biz büyükşehir belediye başkanımızdan körfezi, fuarı geri istiyoruz. İzmir’i sağlık tarım ve eğitim kenti olarak görmek istiyoruz. Biz Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan kendi görev alanında bir takım sorumlulukları yerine getirmesini istiyor, İYİ Parti olarak da üzerimize düşeni yapacağımızı taahhüt ediyoruz. Ama yanlış laf, icraat ve uygulamalar söz konusu onlarla işbirliği yaptığımız için diğerlerinden farklı konuşuruz. Onlar,dillerine düştükleri gibi konuşurlarsa dile düştüğü gibi cevap veririm.”

İL BAŞKANI HÜSMEN KIRKPINAR: KURTULUŞUN REÇETESİ İYİ PARTİ'DİR

Toplantının açılış konuşmasını yapan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Geçtiğimiz Ekim ayının ilk haftasından Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından İstanbul’da başlatılan ve dalga dalga Anadolu’ya yayılan iyilik hareketinin yeni üyeleriyle buluşmasını başlattık. Bizde bu yeni İYİ’lerin üyeliklerini kasım ayında başlattık. 13 ay önce 4 bin 800 civarındayken bugün yaklaşık 12 bin üyemiz var. Eğer bugün bu toplantımız olmasaydı teşkilatımız hafta sonu olmasına rağmen hala üye çalışmalarını sürdürüyor olacaktı. Bugün bizim için bir dönüm noktasıdır. Başlattığımız yolculuğu erken bırakıp aramızdan ayrılanlar olabilir. Üye olmamasını talep ettiğimiz bazı vatandaşlar imtina edebilir ama biz bu işten vazgeçmeyeceğiz. Şu an üye sayımız 200 bin ise, bu sayıyı 500 bine çıkarmamız lazım. Bu sadece benim değil hepimizin görevidir. Kurtuluşun tek reçetesi İYİ Parti’dir” diye konuştu.

YENİ ÜYELERE ROZETLERİ TAKILDI

YeniGaste

Son Güncelleme: 17.11.2019 22:46
Anahtar Kelimeler:
Iyi PartiIzmirKoray Aydın
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.